Dětská stomatologie Praha

Víte, že první návštěvu u stomatologa by mělo dítě absolvovat již kolem prvního roku věku?

V tomto období prořezávají první zoubky a již tady je potřeba se jim věnovat.

Důvěra dítěte ve stomatologa

Tento kontakt je obzvláště důležitý pro získání důvěry dítěte, předejití vzniku strachu z ošetření. I dočasné (první) zoubky je třeba ošetřovat a pečovat o ně tak, aby se předešlo vzniku bolesti. Zabránit tak jejich předčasné ztrátě a docílit toho, že se dítě k dětskému stomatologovi bude těšit! Příjemným, trpělivým a individuálním přístupem jsme schopni přimět dítě ke spolupráci a formou hry docílit zbavení strachu. Stav dočasného chrupu může ovlivnit stav chrupu stálého. Proto je potřeba včasnou léčbou eliminovat nepříznivé následky zubního kazu.

Zabraňte traumatickému zážitku dítěte spojeného s bolestí zoubků a navštivte naši dětskou stomatologii včas!

Péče o dětský chrup

V průběhu návštěvy u nás také maminky získají informace, jak o chrup dítěte pečovat doma – jakou dětskou zubní pastu a kartáček používat, na co klást důraz a čeho se vyvarovat.

Pravidelná dětská stomatologická péče

Dítě každého věku potřebuje pravidelnou stomatologickou péči, která spočívá nejen v časném ošetření, ale i v prevenci. Ta zahrnuje včasnou výuku hygienických a dietetických návyků, včasnou diagnostiku poruch prořezávání zubů a v případě potřeby i ortodontickou léčbu rovnátky.

Ošetření dětí v anestezii

Ošetření dítěte v celkové anestezii – je určeno pro velmi bázlivé, neošetřitelné děti nebo pro případy závažnějšího poškození většího počtu zoubků, které by pro dítě bylo jen těžko jinak zvladatelné. Za přítomnosti zkušeného anesteziologa je v takových případech během jednoho zákroku provedeno ošetření všech zoubků a po výkonu dítě v doprovodu rodičů odchází domů.

V naší ordinaci přistupujeme k dětským pacientům s maximální šetrností a jejich často první pobyt u dětského stomatologa se snažíme maximálné zpříjemnit. Máte-li zájem o více informací nebo se chcete ihned objednat, využijte níže uvedený kontaktní formulář

Dětský zubař Praha