Zubní implantáty

Zubní implantáty jsou moderní a velmi oblíbenou formou náhrady chybějících zubů. Funkcí, vzhledem i pocitem se co nejvíce přibližují přirozeným zubům, což je činí ideální volbou pro ty, kteří hledají trvalé a kvalitní řešení ztráty zubu. Zubní implantáty jsou malé titanové šrouby, které se chirurgicky vkládají do kosti čelisti. Slouží jako kořeny pro nové zuby a jsou zcela biokompatibilní, takže je tělo bez problému přijímá.

Velkou výhodou zubních implantátů je jejich schopnost stimulovat růst kosti, což předchází jejímu postupnému ztrácení, ke kterému dochází po vytržení zubu. Zubní implantáty tedy nejenže nahrazují chybějící zuby, ale také podporují zdraví celé ústní dutiny a brání vzniku dalších problémů. Jejich aplikace je sice náročnější a dražší, ale z dlouhodobého hlediska se jedná o velmi efektivní investici do zubního zdraví.

Zubní implantát, náhrada zubu

Takovýmto způsobem je možno nahradit ztrátu jednoho zubu, ale i většího počtu až vyřešit kompletní ztrátu chrupu.

Podmínkou pro zavedení zubního implantátu je dostatečné množství a dobrá kvalita kosti. Avšak ani v případě, že je kosti málo, není situace neřešitelná. Kost je možno nahradit různými způsoby a to za použití kosti vlastní odebrané z míst s dostatečným objemem nebo pomocí materiálu náhradního, opět plně kompatibilního s organismem. Možností je i kombinace obojího uvedeného. Po takovéto náhradě kosti je možno zavést zubní implantáty buď v téže návštěvě při jednom zákroku anebo po několikaměsíčním odkladu. Způsob zákroku je na uvážení odborníka- implantologa.

Více informací o zubních implantátech najdete zde.

Zubní implantáty Praha